نی نی پرتال
کد خبر: 2828
تعداد بازدید : 489 بازدید
تاریخ انتشار : ۹ شهریور, ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۰
تعداد نظرات: ۰ نظر
  

نقش تغذیه در تکامل دندان کودک

کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت ایلام گفت: تغذیه باعث شکل گیری و تکامل صحیح دندان‌ها در کودکان خردسال می‌شود لذا والدین باید در خصوص رژیم غذایی مناسب اطلاعات لازم را کسب کنند. دکتر ژیلانریمانی در ادامه افزود: قرار دادن مواد غذایی حاوی انواع ویتامین‌ها در رژیم غذایی کودکان بسیار مهم است که […]

رشد دندانهای کودک

کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت ایلام گفت: تغذیه باعث شکل گیری و تکامل صحیح دندان‌ها در کودکان خردسال می‌شود لذا والدین باید در خصوص رژیم غذایی مناسب اطلاعات لازم را کسب کنند.

دکتر ژیلانریمانی در ادامه افزود: قرار دادن مواد غذایی حاوی انواع ویتامین‌ها در رژیم غذایی کودکان بسیار مهم است که در این میان وجود ویتامین‌های a ، b وc و املاح از قبیل کلسیم و فسفر در این رژیم باعث استحکام دندان‌های کودکان می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ وی ادامه داد: پس از رویش دندان کودکان نحوه تغذیه بسیار مهمتر است و در این دوران باید از مصرف زیاد مواد قندی و نشاسته‌ای اجتناب کرد. دلیل این امر این است که کربوهیدرات موجود در این مواد، خاصیت ایجاد پوسیدگی در دندان‌ها دارند و هنگامی که در تعامل با میکروب‌های دهان قرار می‌گیرد بزاق را اسیدی می‌کند و این محیط اسیدی کم‌کم مینای دندان را حل می‌کند.

وی اضافه کرد: رعایت رژیم غذایی و قرار دادن گروه لبنیات در برنامه غذایی کودکان باعث کاهش پوسیدگی دندان در آنان می‌شود و حتی زمینه ابتلاء به سایر بیماری‌ها را نیز درآن‌ها کاهش می‌دهد.

منبع : همشهری آنلاین

  • انجمن نی نی

  • مامی پرتال

  • عروس پرتال

  • ورتاب