نی نی پرتال
کد خبر: 3972
تعداد بازدید : 417 بازدید
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۶
تعداد نظرات: ۰ نظر
  

نوزادان از چه عطرهایی لذت می‎برند؟

  نوزادان با جهان اطرافشان ارتباط برقرار می‌کنند و این ارتباط حتی از اولین روزهای تولدشان آغاز می‌شود. عملکرد بینی کودک به گونه‌ای است که به سرعت عطرهای مختلف را احساس و با تعدادی از آنها ارتباط برقرار می‌کند. ما در اینجا عطرهایی را که موجب آرامش کودکان می‌شوند، برایتان آورده‌ایم. عطر شیر کودکان می‌توانند […]

بوی عطر مادر

 

نوزادان با جهان اطرافشان ارتباط برقرار می‌کنند و این ارتباط حتی از اولین روزهای تولدشان آغاز می‌شود. عملکرد بینی کودک به گونه‌ای است که به سرعت عطرهای مختلف را احساس و با تعدادی از آنها ارتباط برقرار می‌کند. ما در اینجا عطرهایی را که موجب آرامش کودکان می‌شوند، برایتان آورده‌ایم.

عطر شیر

کودکان می‌توانند شیر مادرشان را به دلیل عطر خاصی که دارد از شیر زن‌های دیگر تشخیص دهند. یک کودک چند روزه این مهارت‌های زندگی را تشخیص می‌دهد زیرا عطر شیر مادر او را خشنود و شاد می‌کند. مدت زمان شیردهی به یک کودک بستگی به نظر مادر و پزشک دارد اما پس از تولد ۱ سالگی، کودک شما قادر است جایگزینی برای شیر مادر پیدا کند.

عطر مادر

نوزادان از طریق قوه بویایی خود جهان اطراف، به خصوص مادرانشان را، تشخیص می‌دهند. آنها با عطرهای به خصوصی که اطرافشان است، آشنا می‌شوند و ارتباط برقرار می‌کنند. از آنجا که مایع آمونیاک با عطرهای مختلفی پر شده است، قوه بویایی نوزادان از زمانی که در رحم هستند قوت می‌یابد. این حس با رشد او رشد پیدا می‌کند ولی همچنان عطر مادر بهترین عطری است که او می‌شناسد. در سن ۱ سالگی کودک شما قادر خواهد بود افراد دیگر را از طریق عطر بدنشان شناسایی کند اما به زودی از حس‌های دیگر خود مانند بینایی و شنوایی برای تشخیص آنها استفاده خواهد کرد.

عطر وانیل

نوزادان از عطر وانیل لذت می‌برند زیرا این عطر به آنها احساس آرامش و راحتی می‌دهد. عطرهای خاصی چون عطر پودر کیک وانیلی می‌تواند کودک را آرام و خشنود کند. شما همچنین می‌توانید از شمع‌های عطردار وانیلی یا اسپری‌های وانیلی برای فضای خانه‌تان استفاده کنید.

عطرهای دیگر

کودکان به عطرهای شیرین جذب می‌شوند. اشیایی که بوی خوبی می‌دهند، حسی مثبت منتقل می‌کنند و باعث آرامش می‌شوند. جاسمین و لوندر (Jasmine and lavender) دوتا از رایحه‌هایی است که می‌تواند کودک شما را آرام کند. بسیاری از صابون‌ها و کرم‌های بدن کودکان با این رایحه ساخته شده اند زیرا تاثیر مثبتی بر نوزادان می‌گذارد.

منبع : تهران تیتر

  • انجمن نی نی

  • مامی پرتال

  • عروس پرتال

  • ورتاب