نی نی پرتال
کد خبر: 4294
تعداد بازدید : 451 بازدید
تاریخ انتشار : ۱ فروردین, ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
تعداد نظرات: ۰ نظر
  

چند باور غلط در کاهش تب کودکان

پزشکات توصیه می کنند برای پائین آوردن تب کودکان از آب سرد استفاده نکنید زیرا استفاده از آب سرد برای پائین آوردن تب باعث انقباض عروق پوست شده و در نتیجه خون کمتری زیر پوست جریان پیدا می کند. سیدمجتبی امیدی متخصص اطفال در گفتگو با خبرنگار گروه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: در […]

تب

پزشکات توصیه می کنند برای پائین آوردن تب کودکان از آب سرد استفاده نکنید زیرا استفاده از آب سرد برای پائین آوردن تب باعث انقباض عروق پوست شده و در نتیجه خون کمتری زیر پوست جریان پیدا می کند.
سیدمجتبی امیدی متخصص اطفال در گفتگو با خبرنگار گروه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: در کودکانی که به تب های ویروسی مبتلا می شوند تنها لازم است داغی بدن کاهش یابد به دنبال آن تب زیر ۳۸ درجه مشکلی برای کودک ایجاد نمی کند زیرا کمی تب برای از بین بردن ویروس ها لازم است اما از آنجا که تب بالا خطر تشنج دارد باید آن را کنترل کرد.
وی گفت: استفاده از آب سرد در پائین آوردن تب کودک باعث انقباض عروق پوست شده و خون کمتری زیر پوست جریان پیدا می کند.
بنابراین تبادل گرمایی بین خون و پوست کاهش یافته و یک نوع شوک به بدن نوزاد یا کودک وارد می شود.
امیدی تصریح کرد: اگر از آب ولرم برای پاشوره به کودک استفاده کنیم عروق پوست گشاد می شود و خون بیشتری به پوست می رسد امیدی در خصوص روش اشتباه استفاده از پاشویه گفت: اکثر خانواده ها فکر می کنند برای پائین آوردن دمای بدن نوزادان که تب دارند باید پاهای کودک را داخل آب قرار دهند اما باید دانست کودکان هنگام شب دست و پای سردی دارند و به هیچ وجه نباید دست و پای سرد آنان را شست و شو داد.
وی خاطرنشان کرد: روش صحیح پائین آوردن دمای بدن نوزاد این است که تکه ای پارچه را در آبی که با دمای طبیعی بدن یکسان است فرو برده و روی محل های داغ بدن بیمار گذاشته تا زمانی که پارچه خشک شود صبر کنیم./ط

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  • انجمن نی نی

  • مامی پرتال

  • عروس پرتال

  • ورتاب